Практичне заняття з розвитку клінічного мислення на кафедрі внутрішньої медицини №2. Проект «MUMEENA».

На кафедрі внутрішньої медицини № 2 та медсестринства Івано-Франківського національного медичного університету в рамках проекту «MUMEENA» 15.11.2013р. проведено заняття у вигляді «ділової гри», де студенти виконували роль «лікарів». Тема заняття – «Біль в грудній клітці».

Опитування студентів показало, що дана методика сподобалась100% респондентів. 98% опитаних вважає, що такого типу заняття повинно проводитись двічі на місяць, а 94% - щотижня.

За допомогою даного методу у студентів розвивається клінічне мислення, а дані навики неодмінно будуть використані у подальшій професійній діяльності. Під клінічним мисленням розуміють можливість студента-медика виділяти головне, узагальнювати, визначати розбіжності, синтезувати крихти інформації, які він отримав проводячи обстеження хворого, вислуховуючи його скарги, здійснюючи лабораторне та інструментальне дослідження з метою швидкого та точного встановлення діагнозу.

Ми, в свою чергу, вважаємо, що обмін досвідом з нашими іноземними колегами, сприяє розвитку вітчизняної медичної освіти.